درحال بررسی ...
17 شهريور 1393

معرفی کیا سراتو کوپ ۲۰۱۴

کیا سراتو کوپه 2014

همانطورکه می دانید، به تازگی اطلس خودرو دو محصول جدید را برای ورود به بازار ایران آماده کرده است، اولین محصول نسل جدید کیا ریو است که در دو مدل هاچ بک و سدان قرار است راهی بازار شود. اما محصول دوم کیا سراتو کوپ (یا به قول بعضی کوپه!) است که به زودی خیابان های کشور را لمس خواهد کرد.

نها نمونه ای که توانسته مجوز واردات را بگیرد مجهز به پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر خطی است که می تواند حداکثر ۱۵۸ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه و ۱۹۴ نیوتن متر در ۴۸۰۰ دور در دقیقه را تولید کند. همچنین به کمک گیربکس ۶ سرعته تیپ ترونیک می تواند در ۱۰٫۵ ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برسد و این سرعت را تا ۲۱۰ کیلومتر در ساعت ادامه دهد. همچنین به کمک این گیربکس مصرفی معادل ۷٫۴ لیتر در هر صد کیلومتر ترکیبی دارد.

 کیا سراتو کوپ ۲۰۱۴ دقیقا ۴۵۳۰ میلیمتر طول، ۱۷۸۰ میلیمتر عرض و ۱۴۲۰ میلیمتر ارتفاع دارد و این بدان معناست که سراتو کوپ جدید کمی از نظر ابعاد و اندازه بزرگ تر از نسلی است که هم اکنون در خیابان های کشور وجود دارد.

از نظر امکانات و تجهیزات، با توجه به اینکه خودروهای کیا و هیوندای جزو آن خودروهایی هستند که معمولا تعداد زیادی از آن ها به صورت غیر شرکتی وارد می شوند و می توان هر کدام از آن ها را با سطح امکانات بسیار متفاوتی در بازار پیدا کرد لذا احتمالا کیا سراتو کوپ نیز بعد از مدت کوتاهی و با سطح امکانات متفاوتی به نمایشگاه های کشور سرازیر خواهد شد و می توانید نمونه مورد نظر خودتان را به راحتی پیدا کنید.

 اما اینطورکه سایت اطلس خودرو اعلام کرده نمونه ای که قرار است وارد شود دارای امکاناتی نظیر صفحه کیلومتر سوپرویژن به همراه صفحه نمایش تمام رنگی TFT، صفحه نمایش لمسی برای سیستم صوتی، ورودی iPod، بلوتوث، دکمه های کنترلی سیستم صوتی روی فرمان، سیستم خنک کننده صندلی راننده، دریچه تهویه هوا برای سرنشینان عقب، سیستم گرمایشی برای غربیلک فرمان و تهویه مطبوع صندلی های جلو، چراغ های LED مخصوص روز، سانروف، چراغ خوش آمدگویی به هنگام باز شدن درب خودرو، ۶ کیسه هوا، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی HAC، سنسور پارک در جلو و عقب، دوربین عقب و سیستم تهویه مطبوع جداگانه برای سرنشینان جلو می باشد.

اما می رسیم به قیمت سراتو کوپ جدید، جایی که یکی از برگ های برنده کیا است و همیشه توانسته در بازار ایران به کمک طراحی مدرن و به روز در کنار قیمت رقابتی فروش خود را به خوبی تضمین کند. شرکت اطلس خودرو شرایط فروش بلند مدت ۱۲۰ روزه ای را برای این خودرو در نظر گرفته که در این شرایط قیمت این کره ای تازه وارد ۱۱۸ میلیون تومان اعلام شده که البته هزینه ای در حدود ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را باید به آن اضافه کنید.

در این شرایط باید ۳۰ میلیون تومان در ابتدا پرداخت کنید و ۳۰ روز بعد از عقد قرارداد نیز ۲۹ میلیون تومان دیگر نیز بپردازید. در این لیست اعلام شده که تمامی هزینه های شماره گذاری و هزینه پلاک و عوارض سالانه شهرداری به عهده شرکت می باشد. اما بگذارید سری به بازار آزاد هم بزنیم. هنوز این خودرو نتوانسته به صورت گسترده به بازار وارد شود اما به احتمال زیاد تا چندی دیگر می توانید تعداد زیادی از آن را در نمایشگاه های مختلف مشاهده کنید ولی با این وجود هم اکنون تعداد بسیار کمی از این خودرو توانسته اند به خیابان های کشور بیایند که به قول معروف "فول آپشن” هستند و تجهیزاتی نظیر سنسور جلو و عقب، دنده پشت فرمان و ۶ کیسه هوا روی آن ها نصب شده و قیمت آن ها در حدود ۱۲۵ تا ۱۳۰ میلیون تومان می باشد.

کیا سراتو کوپه 2014کیا سراتو کوپه 2014کیا سراتو کوپه 2014کیا سراتو کوپه 2014

نظرات

      درحال بررسی ...

    نظر شما

    ثبت نظر