درحال بررسی ...
1 مرداد 1395

پژو 207i اتوماتیک و سدان در راه بازار

ایران خودرو در ادامه روند معرفی محصولات جدید به بازار ایران، چندی قبل مدل 207i را با تغییراتی در بدنه و داخل خودرو معرفی کرد اما این پایان کار ایران خودرو با این محصول نیست و اینک خبر می رسد نمونه های صندوق دار و اتوماتیک این خودرو نیز تا پیش از پایان سال به بازار معرفی خواهد شد.

هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو که امروز در نشست خبری شرکت بورس به مناسبت بیست و یکمین سالروز عرضه سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار تهران با خبرنگاران به گفتگو نشسته بود در بخشی از صحبت های خود با اشاره به برنامه ای ایران خودرو برای تنوع بخشی به محصولات و عرضه مدل های جدید گفت:"نمونه 207i هاچ بک که پیش از این رونمایی شده است و فردا در جریان مجمع سهامداران، در معرض دید سهامداران ایران خودرو قرار خواهد گرفت. این محصول ویژه بازار ایران است و بدون اتکا به پژو در داخل کشور توسعه پیدا کرده و عرضه آن از شهریورماه آغاز خواهد شد."
این خودرو را می توان نمونه های به روزرسانی شده مدل های 207i دانست که پیش این نیز از سوی ایران خودرو در بازار ایران عرضه شده بود و با توجه به تغییرات ظاهری نسبت به 206، استقبال خوبی از آن به عمل آمد. ایران خودرو با توجه به این استقبال، در ادامه توسعه محصولات جدید، این خودرو را با تغییراتی در داخل و خارج خودرو روانه بازار کرده است، تغییراتی که باعث شده پیش بینی ها حکایت از موفقیت آن در بازار داشته باشند.
یکه زارع همچنین در این برنامه به عرضه مدل های دیگری بر اساس این خودرو نیز اشاره کرد که شامل نمونه های سدان و اتوماتیک است. وی در این زمینه گفت:"بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته نمونه های صندوق دار این خودرو نیز در ایران تولید خواهد شد که نمونه ای از آن را در معرض دید سهامداران فرار خواهد گرفت. به علاوه ما در بهمن ماه عرضه مدل های اتوماتیک این خودرو را نیز بدون اتکا به پژو آغاز خواهیم کرد."
عرضه نمونه اتوماتیک این خودرو می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای مدل های تیپ 6 پژو 206 باشد، خودرویی که هرچند از نظر تعداد فروش هیچ گاه نتوانست به اندازه مدل های دنده دستی موفق باشد اما طیفی از خریداران را که به دنبال خودروهای دنده اتوماتیک برای رفاه در رانندگی شهری بودند را به سوی خود جلب کرد. در غیاب این خودرو، ایران خودرویی ها این بخش از بازار را به ساندرو واگذار کرده بودند و اینک با عرضه مدل های دنده اتوماتیک از 207i قصد دارند بار دیگر سهم خود را از بازار به دست آوردند ضمن آنکه نباید فراموش کنیم این خودرو نسبت به ساندرو از امکانات بیشتری برخوردار است و همین مسئله می تواند برگ برنده 207i اتوماتیک در بازار ایران باشد.
عرضه نمونه صندوق دار از پژو 207i هم می تواند جایگزینی برای 206SD باشد، خودرویی که هرچند در تعاریف ایرانی از یک خودروی سدان، به عنوان نمونه ای کوچک در نظر گرفته شده بود و هیچ گاه نتوانست سهمی که ایران خودرویی ها انتظار داشتند را از بازار به دست آورد اما با توجه به علاقه عمومی ایرانی ها به خودروهای سدان، تا حدودی توانست نظر خانواده های کم جمعیت را به خود جلب کند و با عرضه مدل های سدان پژو 207i ایران خودرو امیدوار است بتواند با توجه به امکانات بیشتر این خودرو نسبت به SD، خریداران بیشتری را به این خودرو جلب کند.

درباره 207i جدید ایران خودرو بیشتر بدانید

ایران خودرو با عرضه این مدل سعی در حفظ مشتریان خودروهای هاچ بک زیر 60 میلیون تومان در بازار را دارد. در نمای جلو عمده تغییرات نسبت به پژو 206 و مشابه مدل قبلی 207i است اما چراغ های جلو در طرح جدیدی که از سوی مرکز تحقیقات ایران خودرو توسعه یافته بیشترین شباهت را به نوه این خودرو یعنی مدل 208 پیدا کرده است، به گونه ای که چینش و ترکیب داخلی چراغ ها تغییر کرده و نوار LED روشنایی در روز به بالای این چراغ افزوده شده است لذا اگر هدف شرکت پژو از عرضه 206+ را ارائه مدلی ارزان تر اما شبیه به 207 بدانیم ، ایران خودرو با این مدل جدید طرح پژو را یک قدم به 208 هم نزدیک کرده است اما تنها به قیمت یک چراغ.
در نمای عقب چراغ ها نیز با تغییرات محدود روی اتاق جدید این خودرو قرار گرفته اند. حذف نوار روی ستون ، همرنگ شدن زه و دستگیره در ها با بدنه و تغییر طراحی و ابعاد درب موتور به همراه طرح جدید برای مه شکن و سپر عقب در کنار سپر جلو مهم ترین تغییرات ظاهری پژو 207i جدید هستند که البته بخش عمده ای از این تغییرات به غیر از چراغ ها، سوغات مدل قبلی این خودرو است. در نمای داخلی مهم ترین تغییر نصب نمایشگر 7 اینچی لمسی ، ورودی USB، رهیاب و پخش DVD در کنار انتقال کلید های کروز کنترل به روی فرمان است. بلوتوث نیز از روی فرمان این خودرو قابل کنترل است. داشبورد به طور کلی دستخوش تغییرات فراوانی شده است به گونه ای که کاملا می توان آن را متفاوت و به روزتر از 206 دانست . با قرار گیری نمایشگر 7 اینچ به جای نمایشگر ساعت 206 ، کلید فلاشر نیز به بخش میانی دریچه های کولر با طراحی جدید منتقل شده است. استفاده از رنگ گروه به عنوان قاب دریچه ها ، روی دسته دنده و همچنین فرمان جلوه داخلی این خودرو را از 206 کاملا تفکیک می کند. نمایشگر های پشت فرمان در 3 دایره با زمینه سفیدرنگ ، جلوه بهتر و اسپرت تری نسبت به 206 دارند و کامپیوتر سفری در میان آن ها قرار دارد.
مهم ترین تغییرات مدل جدید 207i در کابین شامل اضافه شدن فرمان با طراحی جدید و امکانات بیشتر به همراه نمایشگر 7 اینچ می شود که حتی در مدل 206+ خود پژو نیز شاهد این امکانات نبودیم . صندلی ها نیز بر اساس آنچه در نخستین تصاویر این خودرو دیده می شود، مشابه 206 هستند و با نمونه استفاده شده در 206+ تفاوت دارند . هر دو صندلی در این خودرو به صورت دستی کنترل می شوند که از مهم ترین نقاط ضعف چنین خودرویی است. رینگ آلومینیومی 5 شاخه این خودرو همانند مدل قبلی 207i در ایران است و با رینگ انتخابی پژو برای مدل 206+ تفاوت دارد. دوربین دید عقب نیز یکی از امکانات قابل توجهی است که به واسطه حضور نمایشگر 7 اینچی به این خودرو اضافه شده است.

نظرات

      درحال بررسی ...

    نظر شما

    ثبت نظر