درحال بررسی ...
5 ارديبهشت 1395

ملاقات با چری آریزو 5

چری آریزو 5 جدیدترین محصول مدیران‌خودرو است که آرام‌آرام شمارش معکوس آن برای ورود به بازار کشورمان از سوی این شرکت آغاز شده.

آریزو 5 چهره جذابی دارد که در در نگاه اول ناخودآگاه من را به یاد محصولات کیا و هیوندای انداخت. آریزو 5 که در نمایشگاه گوانگجو رونمایی شد خودرویی است با موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر که 148 نیوتن متر توان خروجی دارد .البته گیربکس cvt نیز بر روی این محصول نصب‌شده که هم مزایایی دارد و هم معایبی(پیش‌تر راجع به آن بسیار بحث شده است).
 محلی که برای آزمون این خودرو در نظر گرفته شد به دلیل باران شب گذشته تا حدی خیس و لغزنده بود، این لغزنده بودن را بگزارید کنار اینکه یک جوان چینی ترسو نیز که همان ابتدا از ترس دستگیره‌های بالای شیشه را به‌شدت می‌فشرد به‌عنوان نماینده چری در تمام زمان آزمون در جوارتان نشسته باشد، این چنین شد که نتوانستیم تستی جذاب و پرهیجان داشته باشیم.
 اما به‌هرحال آنچه از آزمون این خودرو برآمد، قابل‌اطمینان بودن این خودرو در کنار هندلینگ به نسب خوب آریزو 5 بود، که نشان از تلاش چری برای رسیدن به جایگاه‌های بهتر در صنعت خودرو دنیا و جلب اطمینان بیشتر داشت البته چری  با انتخاب شعار Running for young از عزم این شرکت برای توجه به نسل جوان نیز خبر داده است.
 در پایان روز هم ژانگ مدیران عامل مدیران‌خودرو در فضایی کاملاً دوستانه و با صبوری به‌تمامی انتقادات و پیشنهادهای خبرنگاران گوش کرد.
 البته مدیران‌خودرو هنوز قیمت این خودرو را اعلام نکرده است اما آنچه از شواهد برمی‌آید این خودرو در محدوده قیمتی محصولاتی مانند بسترن بی 50 و هیوندای اکسنت قرار خواهد گرفت و به طور حتم کار سختی را در پیش رو خواهد داشت. باید منتظر باشیم ببینم بالاخره این خودرو با چه قیمتی به بازار عرضه خواهد شد، آن زمان به‌طور مفصل درباره آینده این خودرو در بازار کشورمان بحث خواهیم کرد.

نظرات

      درحال بررسی ...

    نظر شما

    ثبت نظر