درحال بررسی ...
18 آبان 1394

ثبت‌ نام خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی آغاز شد

ثبت نام برای فروش خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی از صبح امروز در نمایندگی های شرکت های خودروساز آغاز شد. مردم بیشتر سؤال کننده در مورد شرایط خرید هستند تا خریدار.

در طرحی که امروز برای فروش خودرو با پرداخت 80 درصد ارزش خودرو به صورت وام بانکی با سود 16 درصد اجرایی شده، مردم می توانند نسبت به خرید 26 مدل خودروی سواری، 18 مدل وانت و یا 14 مدل تراکتور اقدام کنند.

بررسی وضعیت مراجعه مردم به نمایندگی های شرکت های خودروساز نشان می دهد که بیشتر برای پی بردن به جزئیات شرایط فروش خودرو و تحویل آن کنجکاو هستند و فعلاً در این مورد پرس و جو می کنند، تا اقدام برای خرید.

علی مرادی، یکی از مراجعه کنندگان برای خرید خودرو به خبرنگار فارس گفت: برای خرید خودرو باید چند فقره چک ارائه کنیم که تهیه این چک ها کار سختی است و کسی حاضر نیست این تعداد چک را به ما بدهد.

مسعود عظیمی، یکی دیگر از مراجعه کنندگان نیز می گوید: فکر می کردم قرار است خودرو با اقساط 7 ساله عرضه شود ولی امروز که به نمایندگی مراجعه کردم متوجه شدم که این دوره بیشتر از 4 سال نیست.

مونا میرکاظمی یکی دیگر از افرادی است که در حال سوال پرسیدن از کارشناسان یک نمایندگی فروش خودرو است، وی می گوید بهتر بود قیمت خودروها کمی کاهش می یافت و به اندازه سود وام، از قیمت خودرو کم می کردند تا خرید نقدی می کردیم و نیازی به ارائه چک و ضمانت نبود.

طبق اعلام شرکت های خودروساز، متقاضیان برای خرید خودرو باید علاوه بر کپی شناسنامه و کارت ملی، تأییدیه بانکی برای برخورداری از تسهیلات را تهیه کنند و بسته به وضعیت فروش خودرو و شرایط آن نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بر این اساس، مشتریان ابتدا اعتبارسنجی می شوند و پس از آن با هر کد ملی امکان خرید یک دستگاه خودرو را خواهند داشت.

به گفته معاون فروش ایران خودرو، در فروش خودرو با وام بانکی، متقاضیان باید 20 درصد مبلغ خودرو را به صورت نقدی به حساب شرکت خودروساز از طریق واریز اینترنتی در نمایندگی ها پرداخت کنند و 80 درصد بقیه مبلغ خودرو تا سقف 25 میلیون تومان در دوره یک ساله، دو ساله، سه ساله یا چهار ساله قابل پرداخت است.

این در حالی است که دولت در ابتدا از دوره هفت ساله بازپرداخت وام خودرو خبر داد و چند روز پس از آن اعلام شد که بانک ها فقط تا چهار سال پرداخت وام را تضمین می کنند و خودروسازان می توانند این مدت را تا 7 سال افزایش دهند، اما در نهایت شرکت ایران خودرو این دوره را به همان چهار سال محدود کرده است.

شرکت ساپیا نیز محصولاتش را در دوره های یک، دو، سه و چهار ساله عرضه می کند.

در خرید اقساطی خودرو مشتریان می توانند با انتخاب دوره سه ماهه، چهار ماهه یا شش ماهه برای پرداخت اقساط خود به نمایندگی های فروش خودرو چک بانکی ارائه کنند.

کوتاه ترین زمان تحویل محصولات ایران خودرو در این طرح با فروش فوری، 30 روز پیش بینی شده است.

نظرات

 • 19 آبان 1394 8:05 PM امیر سجاد

  ای بابا مردم مارو.....میدونیین ، با این بازی چه سودی تضمینی باز به حلقوم خودرو سازان ریخته میشه. اقا درست نمیشه تو این مملکت.چی رو تونسیم عوض کینم که حالا این دومیش باشه. باز همان آش وهمون کاسه شد.

  پاسخ دادن
  0 1
 • 19 آبان 1394 10:59 AM حمید

  اینا قرار بود کیفیت رو ببرن بالا، عوضش با این وام به مردم کلک زدن و دوباره در مغازه آشغال فروشیشون رو باز کردن

  پاسخ دادن
  0 1
 • 18 آبان 1394 12:47 PM حسین

  کسایی می رن سراغ این وام که پول کافی برای خرید خودرو ندارن، ولی نمی دونن که حاصل زحمات چندین سالشونو با خریدن آشغالای سایپا و ایرانخودرو ، دارن آتیش می زنن

  پاسخ دادن
  0 1
  درحال بررسی ...

نظر شما

ثبت نظر