درحال بررسی ...

چند ایربگ کافی است؟

اید برای شما هم عجیب به نظر برسد که برنده های صاحب نام اروپایی چرا از تعداد کمتری ایربگ در قیاس با رقبای کره ای خود استفاده می کنند ولی امتیاز ایمنی بالاتری در سامانه ایمنی اروپا (EuroNCAP)دریافت می کنند. 
واقعیت این است در این سامانه تعداد ایربگها منجر به افزایش نمره ایمنی نمی شود. در واقع تستهای که نهایتا به سطح ایمنی خودرو منجر می شود شامل تسسهای تصادف از جلو، عقب و پهلو ها و برخورد به عابر پیاده است. 
در این تستها، میزان نیروی وارده به آدمکی که در خوردو مورد نظر قرار می گیرد اندازه گیری می شد. مقدار نیرو، سطح جراحت را مشخص می کند. این نیرو و جراحت متناسب با آن برای سرنشینان بزرگ سال و کودکان که در صندلی کودک باشند اندازه گیری می شود. نتیجه این اندازه گیری سطح ایمنی را مشخص می کند که متناظر با آن ستاره ایمنی به خودرو داده می شود.  
 تردد خودرو نو با دریافت کمتر از سه ستاره ایمنی در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا ممنوع است. ایربگ وسیله ای برای کاهش صدمات وارده به مسافرین می باشد. 
در حال حاضر امکان اخذ ستاره ایمنی بالا بدون نصب حداقل 6 ایربگ وجود ندارد. ولی وجود ایربگ های زیاد خصوصا در مدلهای قدیمی تر خودروهای کره ای نشاندهنده این موضوع است که اتاق خودرو از استحکام کافی برخوردار نیست و مهندسین برای دستیابی به حداقلهای لازم ناچار به استفاده زیاد از ایربگ شده اند. در واقع این خودروها علی رغم تعداد زیاد ایربگ از ایمنی بسیار کمتری از انواع اروپایی برخوردارند.


  درحال بررسی ...

نظرات شما

• نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
• لطفاً از نوشتن بصورت پینگلیش، اجتناب نمایید.
• نظرات حاوی توهین، عبارات غیر اخلاقی، سیاسی و مطالب غیر مرتبط پذیرفته نمی شوند.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل را بصورت صحیح وارد کنید
آدرس وب سایت اشتباه است
لطفا نظرتان را بنویسید